6 czerwca 2024

Jak dobierać wyroby ortopedyczne? (ortezy, stabilizatory)

Prawidłowo dobrana orteza medyczna umożliwi powrót do zdrowia, poprawi komfort życia i zredukuje ból wynikający z urazu jakim jest złamanie, skręcenie czy stan pozabiegowy. Jednak wybór odpowiedniego produktu nie jest wcale taki prosty, aby dokonać świadomego wyboru ortezy, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom przeczytaj poniższy artykuł.
25 marca 2024

Kleszcze – parę słów o nich i jak chronić się przed nimi.

Wraz z nadejściem ciepłych dni możemy coraz częściej mieć nieprzyjemność spotkać się z kleszczami. Niekiedy nas przerażają, innym razem brzydzą, ale pewne jest, że są w pewien sposób dla nas niebezpieczne. Dowiedz się z naszego artykułu czym może grozić ugryzienie przez kleszcza oraz jak skutecznie zapobiegać temu.
8 stycznia 2024

Czy wiesz co przysługuje z NFZ po wylewie?

Wylew to ogólna nazwa wylewu krwi do mózgu. Pierwszymi jego objawami jest silny, nagły ból głowy, mdłości czy niedowład. Leczenie udaru przeprowadza się w warunkach szpitalnych i bardzo ważny jest tutaj czas. Po przejściu wylewu możemy starać się o sprzęt refundowany przez NFZ. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.
4 stycznia 2024

Fakty i statystyki o chorobie Parkinsona

Choroba Parkinsona to postępująca choroba neurodegeneracyjna, która wpływa na układ nerwowy. Charakteryzuje się głównie zaburzeniami ruchowymi, chociaż może także wpływać na funkcje poza ruchowe. Chociaż istnieje wiele leków, które mogą łagodzić objawy choroby Parkinsona, niestety obecnie nie ma skutecznego leczenia, które mogłoby zatrzymać postęp choroby. W artykule przedstawiamy fakty i statystkę dotyczącą właśnie tej choroby.
13 grudnia 2023

Zmiany w refundacji pieluchomajtek od 01.2024r.

Pieuchomajtki to produkt dla osób zmagających się z problemem inkontynencji (nietrzymanie moczu i/lub kału). Wbrew pozorom nie jest to tylko problem osób starszych, może on dotykać młodych ludzi, najczęściej po udarach, zawałach lub po przewlekłych chorobach układu moczowego czy pokarmowego. Od stycznia 2024r. zmieniają się zasady refundacji tych produktów, przeczytaj, aby wiedzieć już teraz z czym to się wiąże.
5 grudnia 2023

Agresja u osób starszych

Zdarza się, że agresywne zachowanie u seniora jest z próbą wołania o pomoc. Osoba starsza może swoim zachowaniem chcieć zwrócić na siebie uwagę i odzyskać kontakt z bliskimi, którzy się od niego odsunęli. Jeśli masz problem z agresją w swoim otoczeniu koniecznie przeczytaj artykuł.
2 listopada 2023

Balkoniki i chodziki

Chodziki i balkoniki to nieoceniona pomoc dla seniorów lub osób z niepełnosprawnością ruchową, które mają ułatwić im codzienną aktywność fizyczną taką jak wstawanie z łóżka czy samodzielne poruszanie się.
2 października 2023

Pulsoksymetr

Pulsoksymetr to urządzenie służące do pomiaru saturacji (stopień natlenienia krwi) i pulsu. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, gdyż wystarczy nałożyć pulsoksymetr na palec i w ciągu kilku lub kilkunastu sekund otrzymujemy wynik.
20 września 2023

Jak pomóc osobie niepełnosprawnej ruchowo?

Pomoc osobom niepełnosprawnym ruchowo, zarówno na stałe, jak i tymczasowo, wymaga uwzględnienia ich indywidualnych potrzeb i sytuacji. Ważne jest zawsze respektowanie ich godności i wyborów życiowych. Trzeba pamiętać o dostosowaniu swojego wsparcia do konkretnych potrzeb danej osoby i byciu gotowym słuchać jej głosu i próśb.
gdpr-image
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają poprawne wyświetlanie jej zawartości oraz korzystanie z dostępnych usług i funkcjonalności.
Skip to content