19 maja 2024

Stomia i produkty stomijne: przewodnik

Dla wielu zabieg wyłonienia stomii wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i problemami - boją się tego. Chcemy merytorycznie przedstawić temat
9 maja 2024

Co zrobić gdy ugryzie Cię żmija?

Pierwszym krokiem jest zachowanie spokoju i jak najszybsze udanie się do placówki medycznej. Ukąszenie może spotkać Ciebie, osobę z Twojego ukąszenia lub zwierzę. Przeczytaj artykuł teraz, żeby w przyszłości wiedzieć, jak rozpoznać żmiję spośród innych węży występujących w Polsce, a także jak uniknąć spotkania z nią.
18 kwietnia 2024

Wypadanie włosów – przyczyny i jak radzić sobie z problemem?

Wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Można to wyleczyć i dlatego należy skonsultować się z lekarzem, aby ustalić dokładną przyczynę przerzedzania się włosów, a w dalszych etapach wdrożyć odpowiednie leczenie. Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z wypadaniem włosów, od zmiany stylu życia po zabiegi pielęgnacyjne i przeszczep włosów, ale niezbędne będzie poznanie przyczyny tego problemu.
10 kwietnia 2024

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu występuje, gdy z związku z kaszlem, gwałtownym śmiechem lub wysiłkiem fizycznym wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej powodując mimowolne wyciekanie moczu. Spowodowane jest nadmierną ruchomością szyi pęcherza oraz niewydolnością mechanizmu zwierającego. Problem dotyka nie tylko kobiety, przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.
7 marca 2024

Co potrzeba gdy szukasz łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego jest niezwykle ważny dla komfortu i bezpieczeństwa osoby chorej, a także jej opiekuna. Niezależnie od tego, czy jest to długotrwała rehabilitacja po poważnym urazie, czy też wsparcie dla osób starszych z ograniczoną mobilnością, właściwe wybrane łóżko zapewnia komfortowy odpoczynek, ale także pełni istotną rolę w procesie leczenia i rekonwalescencji pacjentów.
16 lutego 2024

Choroba Charcota-Mariego-Tootha 

Choroba Charcota-Mariego-Tootha (CMT) jest również określana jako „dziedziczna neuropatia ruchowa i czuciowa” lub „zanik mięśni strzałkowych”. CMT to grupa schorzeń dziedzicznych, która charakteryzuje się powolnym postępem osłabienia mięśni danej osoby, a także „zanikiem” lub wyniszczeniem stóp, podudzi, przedramion i dłoni.
2 lutego 2024

Kolor moczu ma znaczenie

Każdego dnia, gdy spoglądamy w dół do muszli toaletowej, często ignorujemy jedno z najbardziej intymnych i informatywnych zjawisk dotyczących naszego zdrowia: kolor naszego moczu. Ten codzienny akt, który zazwyczaj traktujemy rutynowo, może okazać się kluczem do zrozumienia stanu naszego organizmu. Czy jesteśmy wystarczająco świadomi, by posłuchać, co próbuje nam powiedzieć?
19 stycznia 2024

Odmrożenia. Jak chronić się przed nimi?

Jesteśmy na nie narażeni zwłaszcza w sezonie zimowym, mają na nie wpływ najróżniejsze czynniki. Odmrożenia – zjawisko, które może być nie tylko bolesne, ale i groźne dla zdrowia. W tym artykule przeczytasz jak rozpoznać objawy odmrożeń i co można zrobić, by uniknąć ich przykrych konsekwencji.
2 stycznia 2024

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona to postępująca choroba układu nerwowego. Jej główną przyczyną jest utrata komórek nerwowych produkujących dopaminę w obszarze mózgu znanym jako substancja czarna. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej jak rozpoznać i radzić sobie z chorobą.
gdpr-image
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają poprawne wyświetlanie jej zawartości oraz korzystanie z dostępnych usług i funkcjonalności.
Skip to content